Skip to navigation

Kreuj

Kreuj, łącz, inspiruj  współpraca

Dane kontaktowe

biernat@ika-biernat.pl      +48 603 398 710    

duża biżuteria

Duża biżuteria, czyli statement jewellery

Prawie 40 lat temu pojawił się w świecie mody trend wynikający z gospodarczego rozkwitu. Pamiętacie wielkie tapirowane włosy, które podkreślały nietypowy urok kostiumów o różnobarwnych wzorach? I mocny makijaż, ostre spojrzenia, jakie towarzyszyły kobietom sukcesu w osiąganiu zamierzonych celów? Moda lat 80-tych, okresu znaczących zmian ekonomicznych, przyniosła Amerykanom Yuppies i pierwsze walkmeny Sony, a kobietom i mężczyznom na całym świecie – pomysły i otwartość na nowości i nietypowe połączenia. Wielkie korporacje zaczęły skupiać indywidualistów, którzy czas wolny spędzali na siłowniach. Rozkwitł body building, tańce break-dance, a w kinach królował „Dirty Dancing”. Lata 80-te to czas korzystania z życia, zarabiania pieniędzy i mody na bogato. Mimo że w Polsce nie wyglądało to aż tak śpiewająco, to nie zabrakło też u nas trendów na kolory i dużą biżuterię, która… dziś powraca!

Statement jewellery czyli…?

Statement jewellery to nazwa zarezerwowana dla wyjątkowo dużej biżuterii, która z prędkością światła przykuwa wzrok innych na sobie. To świetna opozycja dla zalewającego trendu minimalistycznej biżuterii. Ciężkie naszyjniki i ogromne kolorowe kolczyki stanowiły idealne dopełnienie zupełnie szalonych strojów. Wyrazista biżuteria powraca do nas jak bumerang. Czyżbyśmy dziś zaznali smaku hedonistycznego życia? Body building wciąż króluje wśród trendów, za to walkmena już trudno zakupić. Ale kolczyki, kolie, naszyjniki o znaczących gabarytach są coraz bardziej poszukiwane.

Duża biżuteria – jak ją dziś nosimy?

Nieco inaczej niż w latach 80-tych łączymy tak dużą biżuterię z innymi elementami stroju. Przede wszystkim zestawiamy duże z minimalistycznym. Wyrazista i oryginalna biżuteria pozostała, ale zmieniła się cała jej otoczka. Naturalność, delikatność przełamywana jest jednym konkretnym elementem. Najczęściej wybieramy dziś duże kolczyki. Statement jewellery świetnie sprawdza się w stylu no make-up, potrafi wydobyć charakter z każdego stroju. Podkreśla temperament właścicielki i odmienia zupełnie styl klasycznego stroju.

A jak to wygląda u nas? My również poddaliśmy się urokowi dużych kolczyków i kolii.

Duża Biżuteria

Rustykalne kolczyki o nieco mniej kryształowym wyrazie:

duża biżuteria - duże kolczyki

duża biżuteria - duże kolczyki

Niebawem pojawi się nasza kolekcja dużych kolczyków kryształowych – idealna propozycja dla delikatnych sukien ślubnych czy kreacji bardziej wystrzałowych.