Skip to navigation

Kreuj

Kreuj, łącz, inspiruj  współpraca

Dane kontaktowe

biernat@ika-biernat.pl      +48 603 398 710    

jak dbać o biżuterię

Jak dbać o biżuterię ślubną?

Biżuteria kryształowa jest niezwykle delikatna, choć kryształki, z jakich tworzymy nasze produkty, cechują się dużą wytrzymałością. Jednak im twardszy kryształ, tym bardziej kruchy. Elementy łączące biżuterię stanowią stop galwanizowany – jest on znacznie wygodniejszy w utrzymaniu do popularnego srebra. Biżuteria sztuczna nie ciemnieje, ani nie odkształca się – o ile jest dobrze przechowywana.

jak dbać o biżuterię ślubną

Jak zadbać o swoją biżuterię ślubną?

W związku z pojawiającymi się pytaniami o sposób przechowywania i dbania o biżuterię kryształową, przekazujemy w Wasze ręce kilka rad, dzięki którym będziecie cieszyć się swoimi ozdobami przez długie lata.

A więc:

  1. Nie należy narażać biżuterii na opryski z perfum, bądź lakierów do włosów, czy innych kosmetyków i detergentów. Mogą one wpłynąć na pęknięcia lutów, ale nie muszą.
  2. Podczas prac domowych czy prac w ogrodzie lepiej zdjąć bransoletki i pierścionki, by nie uległy mechanicznemu zniszczeniu. Unikajmy więc zanurzania biżuterii w wodzie z płynami z alkoholem, bądź innymi detergentami.
  3. Po całodziennym noszeniu, biżuterię należy zamknąć w szufladce, bądź kuferku. Jeśli nie posiadacie specjalnego kuferka na biżuterię, to wystarczy, że użyjecie aksamitnego woreczka, bądź innych miękkich materiałów, w które ją owiniecie. Okryjcie swoją biżuterię i schowajcie w bezpieczne miejsce. Możecie również skryć biżuterię w oryginalnym pudełku. Biżuteria sztuczna nie musi być ukrywana przed światłem dziennym, ważniejsze jest, by nie miała bezpośredniego kontaktu z powietrzem przez bardzo długi czas.
  4. W przypadku zabrudzenia ozdób można dla nich przygotować delikatną kąpiel – połączyć wodę z odrobiną denaturatu, zanurzyć łańcuszki czy bransoletki, delikatnie opłukać, wysuszyć i wypolerować. To wystarczające zabiegi odświeżające dla produkowanej przez nas biżuterii. Lepiej nie czyścić materiałów rodowanych popularną maścią z sody oczyszczonej – stosowanej do czyszczenia srebra czy złota. Może to przynieść bardzo złe efekty i zetrzeć rodowaną warstwę z Waszych ozdób.

Dzięki przestrzeganiu tych kilku prostych zasad, Wasza biżuteria będzie Wam służyć przez naprawdę długi czas. Jeśli macie jakiekolwiek pytania, bądź problemy związane z naszymi produktami, odezwijcie się do nas.

krystian@ika-biernat.pl

 


Nasza biżuteria to ręcznie tworzone kolczyki, naszyjniki, bransoletki i ozdoby do włosów. Dzięki skrzętnej pracy kilku wyspecjalizowanych osób powstają nietypowe i solidne ozdoby dla kobiet. Produkcją biżuterii zajmujemy się od ponad 25 lat. Projektujemy i produkujemy naszą biżuterię w pracowni w Łodzi. Współpracujemy z licznymi salonami ślubnymi i pracowniami krawieckimi. Poznajcie naszą ofertę biżuterii ślubnej, jak i biżuterii kryształowej.