Skip to navigation

Kreuj

Kreuj, łącz, inspiruj  współpraca

Dane kontaktowe

biernat@ika-biernat.pl      +48 603 398 710    

Koronkowe suknie ślubne – klasyka i elegancja

Koronkowe suknie ślubne – klasyka i elegancja

Koronka to dziewczęcy wdzięk i lekkość. Dobrej jakości koronka wykonana jest z nici bawełnianych. Hiszpańska koronka, tradycyjna, bawełniana, to jeden z najdroższych materiałów odzieżowych. Dlatego koronkowe suknie ślubne kojarzą się z wysoką ceną i elegancją. Koronka nigdy nie wyjdzie z mody, zawsze będzie prezentować się z klasą. 

@Pinterest.com

Dostępne są również ażurowe plecionki z nici lnianych, wiskozowych czy poliestrowych. Koronki sztuczne dostępne są w atrakcyjnej cenie, dlatego decydując się na wybór koronkowej sukni ślubnej, wcale nie musisz posiadać fortuny!

Koronkowe suknie ślubne – trendy 2018

Ostatnio na ślubnych kobiercach królują suknie minimalistyczne, takie, które nie łączą w sobie różnych stylów, ani nie są połączeniem różnych materiałów, proste, bez nadmiernych dekoracji. Nie możemy powiedzieć, że brakuje we współczesnych stylizacjach koronki, materiału szlachetnego, który sam w sobie jest bardzo strojny i daleki od pojęcia minimalizmu. Najczęściej koronkowym sukniom ślubnym  bliżej do stylu boho lub rustykalnego. Lekko złapany materiał układa się miękko, dopasowuje do kształtu sylwetki – koronka jest wdzięcznym materiałem do tworzenia sukien ślubnych. Choć jej obróbka przysparza sporo problemów. Samo obrzucenie brzegu wymaga niemałych umiejętności. Oceńcie sami, jak układa się w różnych udrapowaniach!

@Pinterest.com
@Pinterest
@Pinterest.com

Czym różni się gipiura od koronki?

Gipiura jest rodzajem koronki, dokładnie koronki klockowej, zwanej też wenecką. Istnieje wiele rodzajów koronki. Gipiura jest jednym z trudniejszych do wykonania. To zbiór nieregularnych oczek w wypukłym, reliefowym wzorze. Gipiury popularne są od XIX wieku, choć technika ich wykonywania została opracowana już w XVI wieku. Polega ona na przeplataniu w grupach po cztery licznych nici nawiniętych na klocki. W procesie przeplatania powstaje płócienko będące ornamentem. Różnego typu siateczki stanowią tło i wypełnienie. W ten sposób uzyskujemy wyroby ażurowe o niezwykłych wzorach. Gipiury wykonywane są z lnu, jedwabiu, wełny i bawełny.

Przykład gipiury:

@Pinterest.com

Przykład hiszpańskiej koronki:

@Pinterest.com

Koronkowe suknie ślubne są po prostu piękne i wdzięczne. A jaką biżuterię dobrać do koronkowej kreacji? Polecamy w szczególności drobne kolczyki montowane na sztyftach!

Sprawdźcie, jaką biżuterię posiadamy w naszej ofercie!